Aktualności
Studium Muzyki Kościelnej

W sobotę 23 września 2023 odbyły się warsztaty „Schola i chór w Liturgii" dedykowane dyrygentom, organistom, kierownikom scholi oraz członkom zespołów muzycznych działających przy parafiach.
Tematyka wykładów prowadzonych przez ks. dr Wiesława Hudka dotyczyła m. in. funkcji muzyki liturgicznej oraz zadaniach kantora, scholi i chóru. Część praktyczna polegała na muzycznym przygotowaniu liturgii mszy świętej – tą część poprowadził Szymon Cichoń.
We wspólnej próbie - oprócz uczestników - udział wzięła: Schola Studium Muzyki Kościelnej „Cantantes Mariae" w Katowicach prowadzona przez s. Benignę Tkocz oraz chór Canticum Novum z Suszca. Rola kantora należała do Barbary Cichoń, natomiast na organach zagrał Arkadiusz Pawliczek.
Częścią centralną programu warsztatów była msza święta odprawiona w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej, podczas której zabrzmiała muzyka przygotowana przez uczestników wraz ze scholą, chórem i kantorem.
W ostatniej części kursanci otrzymali propozycje repertuaru (dla scholi, chóru i organisty) do przygotowania Archidiecezjalnego Dnia Muzyki Liturgicznej, który w tym roku przypada 19 listopada. 
Zorganizowaniem warsztatów zajęła się Archidiecezjalna Komisja Muzyki Liturgicznej w Katowicach we współpracy ze Studium Muzyki Kościelnej w Katowicach.
Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów „Schola i chór w Liturgii".

Studium Muzyki Kościelnej
40-211 Katowice-Bogucice, ul. Markiefki 89
+48 606 566 440, smk@katowicka.pl
Konto: 89 1240 5178 1111 0010 4117 7892